REKLAMA

„Nie róbcie z nas ciemnoty”. Protest mieszkańców podsanockich miejscowości! (VIDEO, ZDJĘCIA)

„Nie róbcie z nas ciemnoty”. Protest mieszkańców podsanockich miejscowości! (VIDEO, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Przedstawiciele mieszkańców kilku podsanockich miejscowości zorganizowali pikietę, podczas której sprzeciwiali się pomysłowi przyłączenia ich sołectw do granic administracyjnych miasta. Rano, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 8 w Sanoku rozpoczęła się sesja rady miasta, podczas której zaplanowano obrady nad punktem dotyczącym poszerzenia granic miasta i rozpoczęcia konsultacji społecznych. Co mówili mieszkańcy sołectw? Jakie argumenty przedstawiali? Zapraszamy do obejrzenia materiału video i fotorelacji.

Pomysł poszerzenia granic Sanoka od początku wywoływał wiele emocji.

Kontrowersyjnie było również na ostatniej sesji miejskiej, gdy odbyła się szeroka dyskusja w temacie włączenia do Sanoka kilku sołectw z gminy wiejskiej Sanok i gminy Zagórz.

Wszelkie debaty w tym temacie relacjonowaliśmy dla Państwa na bieżąco.

Dzisiaj o godzinie 9:00 w SP nr 8 rozpoczęła się XXXVII sesja Rady Miasta Sanoka. Punkt 19. porządku obrad dotyczy: Rozpatrzenia wniosku Burmistrza Miasta w sprawie przystąpienia do procedury zmiany granic administracyjnych Miasta Sanoka i przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami, z ewentualnym podjęciem uchwały w tej sprawie.

Jeszcze wczoraj oświadczenie tej sprawie wydał burmistrz Sanoka, przypominając, że podczas dzisiejszej sesji nie będą zapadały decyzje dotyczące przyłączenia sołectw do Sanoka, a jedynie zostanie poddany pod dyskusję i głosowanie projekt zakładający uruchomienie procesu konsultacji społecznych.

Na protest zwołali się mieszkańcy Zabłociec, ale nie tylko. Byli przedstawiciele z Bykowiec i Sanoczka. Zebrali się przed szkołą. Przynieśli transparent z napisem: „Wieś spokojna, wieś wesoła, Sanok zabrać nas nie zdoła”.

Szczegóły w relacji VIDEO.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Matuszewski ironicznie o Trepczy. „Może na górze napisać Hollywood?”

O POWIĘKSZENIU SANOKA: „Arogancja i egoizm”. „Pomysł chybiony” (VIDEO)

Burmistrz Matuszewski chce powiększyć Sanok. Dwukrotnie! (VIDEO, ZDJĘCIA)

Debata o poszerzeniu granic Sanoka. Mieszkańcy Zabłociec zapowiadają protest!

18-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)