REKLAMA

Dramatyczne sceny na meczu Stali Sanok. Piłkarz upadł na murawę i stracił przytomność (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Do dramatycznych scen doszło już w pierwszej minucie piątkowego meczu Ekoball Stali Sanok z Czarnymi Jasło. 23-letni Krystian Jaklik, zawodnik Stali upadł na murawę i stracił przytomność. Natychmiast zareagował zawodnik Czarnych, który jako pierwszy udzielił pomocy młodemu zawodnikowi. Po około 20 minutach piłkarz został zabrany karetką do szpitala. Klub wydal krótkie oświadczenie na temat aktualnego stanu zdrowia Krystiana Jaklika.

Do koszmarnych scen przypominających dramat piłkarza reprezentacji Danii Christiana Eriksena doszło podczas piątkowego, wieczornego meczu Geo-Eko Ekoball Stali Sanok z Czarnymi Jasło.

W 1. minucie spotkania po próbie zagrania piłki, na murawę upadł 23-letni zawodnik z Sanoka Krystian Jaklik. Piłkarz stracił przytomność. Natychmiast zareagował zawodnik rywali, który szybko zaczął udzielać pierwszej pomocy. Bardzo szybko przy poszkodowanym pojawił się również ratownik medyczny obsługujący mecz Jan Wojnarowski. Interwencja trwała niecałe 20 minut. Młody piłkarz odzyskał przytomność. Karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala, gdzie przechodzi szereg badań. Karetka wyjeżdżała ze stadionu przy gromkich brawach i okrzykach sanockich kibiców, którzy tym gestem chcieli wesprzeć zawodnika.

30 czerwca Krystian Jaklik będzie obchodził 24 urodziny. Jest jednym z czołowych zawodników Stali w kilku ostatnich sezonach.

Całe środowisko sportowe w Sanoku, jak również nasza redakcja przekazuje słowa wsparcia i otuchy dla zawodnika, trzymając mocno kciuki za pełny i jak najszybszy powrót do zdrowia. „Dzidzia trzymaj się!”

Komunikat klubu Geo-Eko Ekoball Stal Sanok

„Po raz drugi w przeciągu tygodnia przekonujemy się podczas meczu piłkarskiego, jak cienka jest granica między życiem a śmiercią, i jak wiele oznacza PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA. Nie „papierek z pieczątką”, a faktyczna umiejętność jej niesienia….

Historię Christiana Eriksena zna cały świat. Cały świat też kibicuje mu by wrócił jak najszybciej do zdrowia. My mamy swojego Christiana w drużynie, który znaczył w wielu meczach tyle ile Eriksen dla Duńczyków. Niestety, mamy od wczoraj również podobne doświadczenie, którego nie życzymy żadnemu Klubowi na świecie! Mowa oczywiście o Krystianie Jakliku, który z nieznanych przyczyn upadł na murawę już w pierwszej minucie gry. Simonów Kjær’ów udzielających profesjonalnej pomocy było wczoraj również kilku, a pierwszym z nich okazał się stojący najbliżej piłkarz Czarnych. Olbrzymi wysiłek opieki medycznej, głównie Janka Wojnarowskiego przed przyjazdem karetki były, i będą nieocenione…. Dziękujemy!

Wyprzedzając pytania, napiszemy tylko, że Krystian jest przytomny, znajduje się pod opieką lekarską i przechodzi szereg badań. Wesprzyjmy go wsparciem, modlitwą i ciepłym słowem, choćby tutaj w komentarzu.

Dodamy jeszcze, że upadek nie ma związku z uprawianiem sportu, a całe zdarzenie być może pozwoli zastosować szybkie i dobre leczenie.”

foto: Tomasz Sowa

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Czarni Jasło 2:1 (2:0)

Bramki dla Sanoka:

Kamil Jakubowski Krystian Kalemba

Stal: Krzanowski, Słysz Sz., Lorenc, Gąsior, Baran, Tabisz, Jaklik (K. Słysz – 16′), Jakubowski (Kaczmarski – 55′), Niemczyk (Pielech – 64′), Kalemba (Kamil Adamiak – 46′), Sobolak (Szomko – 75′). Trener: Piotr Kot.

Był to ostatni mecz ligowy żółto-niebieskich w obecnym sezonie.

Sanoczanie zajęli 11. miejsce w IV lidze podkarpackiej. Na dorobek 53 punktów złożyło się 15 zwycięstw, 8 remisów i 11 porażek.

źródło: Red., Ekoball Stal Sanok – Fb


19-06-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)