REKLAMA

Korwin-Mikke o 11 listopada: „Jesteście państwo okłamywani od początku”

Poseł Konfederacji, Janusz Korwin-Mikke wyjaśnił, z jakiego powodu nie świętuje 11 listopada jako dnia odzyskania niepodległości.

– Jesteście państwo okłamywani od początku. 11 listopada nie jest żadną rocznicą odzyskania niepodległości. 11 listopada nastąpiło tylko przekazanie władzy przez Radę Regencyjną towarzyszowi Ziukowi z Polskiej Partii Socjalistycznej, czyli Piłsudskiemu – wyjaśniał Janusz Korwin-Mikke. Dodał, że to 7 października jego środowisko czci rocznicę odzyskania niepodległości.

– Niepodległość Polski została ogłoszona 7 października przez Radę Regencyjną, która zdążyła już stworzyć rząd, siły zbrojne. Polska już była niepodległym państwem i właśnie 7 zadeklarowała oderwanie się od mocarstw centralnych i tę rocznicę świętujemy, a nie rocznicę przekazania tej władzy socjaliście – wyjaśnił Konfederata. Dodał, że rządzący „woleli przekazać władzę Piłsudskiemu„. Wszystko dlatego, że „niestety nastroje rewolucyjne na ulicy powodowały, że Rada uznała, że lepiej powierzyć władzę socjaliście niż, żeby władzę przejął rząd lubelski złożony właściwie z komunistów”.

– Powtarzam, to nie miało nic wspólnego z niepodległością. 11 listopada został ogłoszony przez sanację dopiero w 1937 roku. Tylko dwa razy był obchodzony. Rząd londyński zakazał obchodzenia tego, rząd londyński zakazał również grania „Pierwszej brygady”, bo to jest hymn przecież piłsudczyków, czyli ludzi, którzy doprowadzili Polskę do ruiny, do zguby, do klęski – wymieniał Korwin-Mikke.

– I dlatego my nie obchodzimy 11 listopada, tylko 7 października – podsumował poseł Konfederacji.

Zobacz także:

 

11-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)