REKLAMA

Polacy MUREM za mundurem! „Wsparcie dla SG płynie szszerokim strumieniem!”

Polacy gorąco wspierają działania Straży Granicznej, Wojska Polskiego oraz policji związane z kryzysem na granicy polsko-białoruskiej. Wyrazy wdzięczności strażnikom przesłali również najmłodsi.

W ostatnich tygodniach polskie służby mundurowe musiały mierzyć się z hejtem i obelgami znacznej części społeczeństwa. Nie zabrakło histerycznych i wulgarnych wpisów celebrytów, obrażających działania Straży Granicznej i Wojska Polskiego. Strażnikom naszej granicy zarzucano m.in. brak sumienia czy prześladowanie imigrantów.

W podobnym tonie wyrażała się również znaczna część mediów, insynuując, iż funkcjonariusze piją na służbie lub okradają przybyszy. Polskie służby strzegące granicy znalazły się więc w wyjątkowo trudnej sytuacji. Narażając życie na granicy, stróżując dzień i w nocy, funkcjonariusze otrzymywali wiele sygnałów, iż ich praca uważana jest za bestialstwo.

Na szczęście, znaczna część Polaków otwarcie wstawiła się za Strażą Graniczną, stając murem za polskim mundurem. Do placówek Straży Granicznej zaczęły napływać liczne kartki z życzeniami, pocztówki i laurki wykonane przez najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Wyrażone w nich słowa uznania i wdzięczności pozwoliły funkcjonariuszom pilnującym granicy Polski poczuć się docenionymi.

– Wsparcie do funkcjonariuszy SG płynie szerokim strumieniem, a ta mini galeria to mały wycinek tego co wpłynęło do Placówki Straży Granicznej w Kuźnicy. Dziękujemy – napisała Straż Graniczna na swoim oficjalnym profilu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GRANICA BIAŁORUSKA: LASERY przeciwko STRAŻY GRANICZNEJ, przekroczenie granicy w Kuźnicy

tvPolska

19-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)