REKLAMA

Komisja Zdrowia ODWOŁANA! „Nie spełniała ŻADNYCH norm sanitarnych…”

Dziś o godzinie 15:00 w Sejmie RP miała spotkać się Komisja Zdrowia. Posiedzenie zostało przerwane przez przewodniczącego, ze względu na „nie spełnianie norm sanitarnych”.

Dzisiejsze posiedzenie Komisji Zdrowia miało mieć kluczowe znaczenie dla Polaków. W trakcie jej trwania miało się bowiem odbyć pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19 (druk nr 1846).

Przewodniczącym Komisji był poseł Czesław Hoc.

Już od samego początku pojawiły się trudności. Przewodniczący zwrócił uwagę, iż na sali zebrało się zbyt wiele osób, co łamie standardy dotyczące obostrzeń.

– Szanowni państwo, Komisja nie rozpocznie się, dopóki będzie… Jesteśmy zgromadzeni ponad limit i są tu osoby, które nie zostały zaproszone na posiedzenie Komisji – zaznaczył poseł Hoc.

– Nie ma tutaj, podkreślam, nic do tego, kto kogo reprezentuje, jakie ma poglądy. Po prostu jest taka zasada. Szanujmy siebie, bardzo o to proszę. Proszę też o założenie maseczek wszystkie osoby, które nie mają zaświadczenia, że maseczki nie muszą mieć, nie mogą mieć – kontynuował przewodniczący.

– Szanowni państwo, no w tych warunkach niestety nie będziemy pracować – podkreślił Hoc.

– Szanowni państwo, w tych warunkach nie możemy pracować, ponieważ nie spełniamy żadnych norm sanitarnych. Żałuję, że państwo nie reagują na moje prośby. Niestety, przedstawicieli mediów jest też bardzo dużo… Tu też apel do państwa, abyście również podporządkowali się mojej prośbie…

– Panie przewodniczący, ale media zostawmy! No na granicy nie mogą być, to chociaż… – pojawił się głos sprzeciwu, który nie został jednak wzięty pod uwagę.

– Pani poseł, myślę, że jesteśmy po tej samej stronie. Myślę, że jesteśmy po tej samej stronie, że chcemy żeby to był jakiś porządek. Odraczam posiedzenie na pół godziny, mam nadzieję, że sytuacja się uporządkuje. Zapraszam Prezydium Komisji do gabinetu, porozmawiamy o tej sytuacji – powiedział Hoc, po czym nastąpiła półgodzinna przerwa.

– Ponieważ jeszcze Komisji nie otworzyłem, informuję, że Komisja w dniu dzisiejszym się nie odbędzie. Dziękuję bardzo – oświadczył po dłuższej przerwie przewodniczący.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy Komisja zbierze się ponownie.

Przypomnijmy, iż kilka godzin wcześniej poseł Konfederacji, Grzegorz Braun, nawoływał Polaków do przyjazdu do Warszawy i zaprotestowania przeciwko nowemu projektowi segregującemu obywateli.

ZOBACZ TAKŻE:

Grzegorz Braun WZYWA Polaków: PRZYBYWAJCIE do Warszawy! Trzeba stawić OPÓR Segregacji Sanitarnej!

tvPolska

15-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)