REKLAMA

PILNE. Sejm: Czy posłowie PiS zmuszą POLAKÓW do $ZCZYPAWEK? Polacy wyjdą na ULICĘ?!

PILNE. Sejm: Czy posłowie PiS zmuszą POLAKÓW do $ZCZYPAWEK? Polacy wyjdą na ULICĘ?!

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu może okazać się kluczowe dla wolności Polaków. Aktualnie trwa bowiem pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.


Jak informuje sam Sejm, dzisiejsze obrady dotyczą przede wszystkim kwestii zwalczania zakażeń.

– Trwa pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Projekt dotyczy utworzenia Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych – przekazał Sejm na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.

W samej partii rządzącej tworzą się liczne rozłamy, doczycące przymusu szczypawkowego dla wybranych grup zawodowych. Posłanka PiS Anna Siarkowska wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec odbierania Polakom wolności w imię „walki z pandemią”.

– Odchodzimy właśnie od wolności rozumianej jako pełna wolność osobista, ograniczona tylko tym, czego robić nie wolno, na rzecz wolności do tego, na co otrzymamy wyraźne pozwolenie. I jest to globalna zmiana. Prawa obywatelskie i prawa człowieka stają się warunkowe. Rób to, czego wymaga od ciebie władza, to może pozwoli ci iść do pracy, sklepu albo odwiedzić bliskich. Jeśli będziesz nieposłuszny, odbiorą ci możliwość wykonywania zawodu, swobodnego poruszania się a nawet zamkną w więzieniu. Na twój koszt, rzecz jasna.

– I będą to mogli robić wielokrotnie. Jeśli nie zapłacisz, zlicytują twój majątek. To jest nowy świat, który właśnie jest budowany – podkreśliła posłanka.

Odmienną opinię wyraził poseł Lewicy, Włodzimierz Czarzasty. Poseł przedstawił projekt ustawy zaostrzającej segregację sanitarną Polaków.

– My, jako Lewica, zgłaszamy projekt ustawy. Jesteśmy przekonani, że jej wprowadzenie pomoże Polakom. Wiemy, że ludzie, którzy są zaszczepieni rzadziej chorują, lżej chorują, rzadziej umierają. Proszę państwa, to nie jest sprawa polityczna. To sprawa pani, pana, sprawa wszystkich Polaków – powiedział Włodzimierz Czarzasty.

Na jego wypowiedź szybko zareagował Dobromir Sośnierz z Konfederacji:

– Pragnę zauważyć, że starsi znacznie częściej chorują, niż młodzi, ale to nie jest powód aby ich w jakikolwiek sposób prześladować prawnie – podkreślił poseł Konfederacji. Głos zabrał również poseł Artur Dziambor, komentując skandaliczny projekt Lewicy:

– Minister Niedzielski powiedział w jednym z wywiadów, że już wiemy, że restrykcje nie działają, że to całe lockdownowe szaleństwo nie powstrzymuje pandemii. Tu się zgadzamy, oczywiście. Ale wczoraj usłyszeliśmy, że mimo zapewnień zamykacie szkoły od 20 grudnia na dwa tygodnie.

– Biorąc pod uwagę doświadczenia, że te dwa tygodnie mogą potrwać do końca roku. Zamykacie też imprezownie, ale od 15. Na Sylwestra robicie sobie wolne, więc jest to całkowicie sztuczne. Zakazujecie jedzenia nachosów w kinie! Żądamy stawienia się tu ministra Niedzielskiego i przedstawienia podstaw naukowych, dlaczego akurat tak absurdalne obostrzenia są wprowadzane – zaapelował poseł Dziambor z Konfederacji.

Źródło: tvPolska

ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent PIECH : Morawiecki i Niedzielski będziecie osądzeni i rozliczeni. Młodzi ludzie UMIERAJĄ

 

 

08-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)