REKLAMA

Rafał Piech apeluje do Adama Małysza: kampania Ostatnia Prosta „okazała się symbolem oszukania”

Prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech oraz lider ruchu Polska Jest Jedna odczytał i podpisał apel do Adama Małysza. Legenda polskich skoków narciarskich przyznała niedawno, iż czuje się oszukana, gdyż mimo zaszczepienia polska kadra dalej jest poddawana testom na covid.

Prezydent Rafał Piech wyraził w apelu nadzieję, iż skoczek przyłączy się do akcji żądania od Ministerstwa Zdrowia m.in. zdecydowanych kroków w celu umożliwienia Polakom leczenia infekcji spowodowanej koronawirusem.

„Pańska obecność w kampanii społecznej „Ostatnia Prosta”, choć dyktowana z pewnością chęcią wsparcia Polaków w wyjściu z pandemicznej zapaści, okazała się jednak symbolem oszukania i wykorzystania osób publicznych do kampanii preparatów medycznych, które w żaden sposób nie poradziły sobie do dziś z pandemią wirusa Covid-19” – napisano w apelu do Adama Małysza.

apel pjj małysz

„Wobec zaistniałej w Polsce sytuacji, w której miejsce leczenia postawiono preparat szczepionkowy, który ani nie chroni przez zachorowaniem, ani nie zabezpiecza przed dalszym zarażaniem innych, apelujemy jako ruch społeczny, by natychmiast zmienić w Polsce procedurę leczenia, która dzisiaj, przez pierwsze kilka dni od zarażenia, ogranicza się do teleporady i stosowania paracetamolu, doprowadzając w konsekwencji do takiego stadium choroby, które wymaga hospitalizacji lub tlenoterapii” – czytamy.

„Uważamy, że bez względu na gotowość do korzystania z preparatów szczepionkowych, każdy z Polaków powinien mieć zagwarantowane prawo dostępu do bezpośredniej diagnostyki, osłuchiwania i leczenia lekami antywirusowymi i antybiotykami, których skuteczność jest przebadana i znana od ponad 30-40 lat” – kontynuuje apel ruch Polska Jest Jedna.

„Wobec powyższego, liczymy, że mając świadomość odpowiedzialności za wcześniejsze zaangażowanie się w akcję „Ostatnia Prosta”, włączy się Pan ponownie w społeczny apel, żądając podjęcia przez Ministerstwo Zdrowia zdecydowanych kroków w kierunku podejmowania leczenie Covid-19 od pierwszych dni, prowokując tym samym do publicznej dyskusji na temat weryfikacji skuteczności dotychczasowych narzędzi walki z pandemią Covid-19” – podsumował apel prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent RAFAŁ PIECH o przymusie szczepień dla medyków i farmaceutów

tvPolska

29-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)