REKLAMA

$zpryca najlepszym prezentem dla bliskich na Święta? Premier Morawiecki nie ma wątpliwości!

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do Polaków w poniedziałek. Poinformował, iż Polskę czeka najprawdopodobniej piąta fala, a jej natężenie będzie zależeć od poziomu wyszczepienia narodu.

Podczas otwarcia ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy, premier Mateusz Morawiecki odpowiedział na pytania dziennikarzy. Zapytany o sytuację związaną z koronaświrusem, zwrócił uwagę na konieczność przestrzegania restrykcji.

– Łańcuch zakażeń się przerywa, nie przenosi się z człowieka na człowieka – mówił premier.

Zachęcał do przestrzeganie obostrzeń, które obowiązują od 15 grudnia. Apelował również, aby przyjmować preparaty przeciwko najsłynniejszej z chorób.

 

– Przestrzegajmy wszystkich przepisów. Zachęcam do szczepień, bo widzimy wyraźnie, że pomagają w łagodniejszym przebiegu choroby, mimo że dochodzi do zakażeń. Zgony i ciężki przebieg choroby pokazują na wartość szczepień. (…) Zróbmy taki prezent bliskim, zmniejszmy prawdopodobieństwo przenoszenia wirusa przekonywał Morawiecki.

Premier stwierdził, iż w Polsce mamy do czynienia z „nieco opadającą” czwartą falą. To jednak nie powód do radości.

– Ale jestem daleki od optymizmu. Niestety, pewnie grozi nam piąta fala. Jej wysokość, natężenie i zagrożenie są związane z poziomem zaszczepienia – zapewniał premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE:

Prezydent RAFAŁ PIECH cytuje: Apel dr MALONE wynalazcy technologii mRNA do rodziców

tvPolska

 

20-12-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)