REKLAMA

Nowe obostrzenia? Niedzielski nie ma złudzeń: Możemy ich potrzebować

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski wypowiedział się na temat wprowadzenia nowych obostrzeń. Polityk nie wyklucza, iż będą one w najbliższym czasie potrzebne.

Wzrost ilości wykrytych przypadków zakażeń C-19 sprawił, iż minister Niedzielski poruszył temat nowych restrykcji.

– Jeżeli przez trzy dni widzimy wzrosty zakażeń, bo trzy dni temu przyrost był 10-procentowy, a ten wczorajszy był powyżej 25 proc., to siłą rzeczy jest to bardzo wyraźny sygnał ostrzegawczy – powiedział na antenie RMF FM Niedzielski.

Poinformował, że w poniedziałek odnotowano 6422 nowe przypadki koronaświrusa. Zapytany o reakcję rządu na ten fakt, odparł iż „skoro widzimy, że pewien arsenał związany z wszczepieniem społeczeństwa kończy się, to używa się tego, co pozostaje w ręku. Pozostają wówczas obostrzenia”.

– Jeżeli będziemy widzieli w tym tygodniu, że mamy kontynuację wzrostowego trendu zakażeń, przy bardzo wysokim poziomie zapełnienia łóżek szpitalnych, na poziomie 20 tysięcy, to tak, będziemy podejmowali kolejne decyzje zaostrzające – zapowiedział minister.

Dodał, że decyzje zostaną podjęte najprawdopodobniej w środę lub piątek, jeśli utrzyma się wzrostowy trend zakażeń.

– Nie chciałbym teraz przesądzać – zaznaczył. Stwierdził przy tym, że rząd może wziąć pod uwagę zamykanie galerii handlowych. Podkreślił, że „będziemy rozmawiali o tym, co dalej ze szkołami, chociaż myślę, że w całym rządzie mamy podobne zdanie, że ogromnym kosztem jest ograniczanie nauki stacjonarnej”.

ZOBACZ TAKŻE:

Krzysztof BŁECHA: Moc ziół w walce z Covid-19

tvPolska

03-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)