REKLAMA

ZBIGNIEW ZIOBRO: Cenzura profilu KONFEDERACJI przez FACEBOOKA jest absolutnie NIEAKCEPTOWALNA!

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, zabrał publicznie głos w sprawie cenzury internetowej nałożonej przez Facebooka na profil Konfederacji.

Sprawa cenzury profilu Konfederacji stała się punktem wyjścia do dyskusji na temat uprawnień prywatnych właścicieli mediów, w tym mediów społecznościowych. Facebook usunął bowiem profil partii politycznej, który obserwowało około pół miliona osób. Zbigniew Ziobro stwierdził, iż ingerencja internetowego giganta w sferę opinii publicznej niepokojąco rośnie.

– Facebook decyduje się coraz głębiej ingerować w sferę wolności słowa i debaty… opinii publicznej, debaty publicznej w Polsce. Mianowicie, dał temu wyraz poprzez ocenzurowanie konta jednej formacji
politycznej, która ma swoją reprezentację w parlamencie, czyli Konfederacji – powiedział Ziobro.

– Jakakolwiek nie byłaby to siła polityczna, reprezentująca prawą, lewą czy też środkową część polskiego parlamentu, to jest rzeczą absolutnie niebywałą i nieakceptowalną, aby w polskim państwie ktoś, prywatny właściciel jakiegoś medium, w tym medium – w tym wypadku społecznościowego, mógł tak głęboko ingerować i naruszać sferę wolności debaty politycznej i wpływać niejako na przyszły wynik wyborów, bo nie ulega wątpliwości, że wypracowana przez długie lata relacja pomiędzy danym środowiskiem politycznym – jakimkolwiek by ono nie było – z odbiorcami, poprzez tego rodzaju ingerencję niestety napotyka bardzo poważne przeszkody i w konsekwencji też rzutuje na możliwości sprawnej komunikacji pomiędzy środowiskiem politycznym, partią polityczną a wyborcami – tłumaczył, wskazując na dalekoidące konsekwencje takiego kroku.

– To kolejne już wydarzenie, nie pierwsze przecież, związane z tego rodzaju cenzurą i ingerencją pokazuje zasadność naszej inicjatywy stworzenia specjalnej regulacji prawnej, która tego rodzaju praktyki by co najmniej ograniczała i niosła dla podmiotów, które dopuszczają się tego rodzaju przedsięwzięć, które stanowią realny zamach na wolność słowa, by wprowadzała ta regulacja realne sankcje i możliwość poniesienia konsekwencji – zaznaczył Zbigniew Ziobro, zapowiadając prawne środki podjęte w celu ograniczenia m.in. internetowej cenzury.

ZOBACZ TAKŻE:

dr PIOTR RUBAS: BANKRUCTWO służby zdrowia i ZUS! Podatek dochodowy to HARACZ ! Bezprawie POLICJI ?

tvPolska

 

12-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)