REKLAMA

Międzynarodowe patrole na terenach przygranicznych

PODKARPACIE. Krośnieńscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami słowackich służb, uczestniczyli w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego na terenach przygranicznych. Międzynarodowe patrole stanowią płaszczyznę wymiany doświadczeń oraz praktyczne wsparcie podczas kontroli podejmowanych wobec obcokrajowców.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy oraz słowaccy policjanci wzięli udział międzynarodowych działaniach, których celem jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa drogowego w obszarze transgranicznym. Organizację wspólnych patroli umożliwia rządowe porozumienie o współpracy służb w zakresie zwalczania przestępczości i współdziałania na terenach przygranicznych.

445-279691

– Na miejsce planowanych działań wybrano dukielski odcinek drogi krajowej nr 19 oraz rejon słowackiego Świdnika. Dobór punktów kontrolnych nie był przypadkowy, gdyż przebiegająca tędy trasa stanowi jeden z głównych szlaków tranzytowych wiodących na południe Europy – informuje Komenda Miejska Policji w Krośnie.

445-279692

Organizacja tego typu przedsięwzięć sprzyja wymianie doświadczeń w wykrywaniu i zwalczaniu przestępczości transgranicznej oraz potwierdza wysoki poziom współpracy służb, w zakresie skutecznego zapewniania bezpieczeństwa podróżującym po drogach regionu.

Źródło: KMP w Krośnie

21-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)