REKLAMA

Obywatel Czech potrącił policjanta i nie zatrzymał się do kontroli. Grozi mu 8 lat więzienia

KŁODZKO. W czwartek policjanci z kłodzkiej komendy podjęli pościg za skradzionym samochodem marki Skoda. Kierujący nim 37-latek w czasie szaleńczej jazdy drogą krajową nr 8 nie reagował na sygnały wzywające go do zatrzymania się, a wobec interweniującego policjanta dopuścił się czynnej napaści. Podczas ucieczki porzucił pojazd i zbiegł. W wyniku intensywnej akcji poszukiwawczej został zatrzymany. 37-latek odpowie karnie, grozi mu 8 lat więzienia. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował areszt tymczasowy.

– Policjanci powiatu kłodzkiego podjęli pościg za skradzionym w Czechach samochodem marki Skoda. Kierujący nim mężczyzna w czasie szaleńczej jazdy z Kudowy-Zdroju do Szczytnej nie reagował na sygnały wzywające go do zatrzymania się. Podczas blokady drogi w Dusznikach-Zdroju sprawca po chwilowym zatrzymaniu pojazdu gwałtownie ruszył i najechał na interweniującego policjanta. Wówczas funkcjonariusz wykorzystał broń służbową, strzelając w kierunku pojazdu – wyjaśnia KPP w Kłodzku.

Determinacja kierującego była jednak tak duża, że nie zaprzestał ucieczki, a na peryferiach Szczytnej porzucił samochód i oddalił się pieszo. Podczas lekkomyślnej jazdy poruszał się z nadmierną prędkością, lekceważył znaki drogowe, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu i wyprzedzał inne pojazdy. Uczestnicy ruchu drogowego zmuszani byli do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na pobocze.

klodzko_1

– Policjanci rozpoczęli na szeroką skalę działania poszukiwawcze na terenie powiatu kłodzkiego, do których włączyli się również funkcjonariusze Straży Pożarnej oraz Żandarmeria Wojskowa. Po kilku godzinach intensywnych działań policjanci w Polanicy-Zdroju zatrzymali 37-letniego obywatela Czech. Poszukiwany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu – dodaje KPP w Kłodzku.

37-latek odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza Policji podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował areszt tymczasowy a teraz zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Kłodzku/ mł.asp. Paweł Noga/podinsp. Wioletta Martuszewska

19-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)