REKLAMA

Podczas świąt na drogach Podkarpacia było spokojnie

PODKARPACIE. Za nami długi świąteczny weekend. Na podkarpackich drogach było w miarę spokojnie. Nie obyło się bez wypadków, na szczęście żaden z nich nie był tragiczny.

W ciągu pięciu dni na drogach naszego regionu doszło do 12 wypadków, w których rannych zostało 13 osób. Podkarpaccy policjanci zatrzymali 25 nietrzeźwych kierowców.

– Okres świąt, to dla policjantów ruchu drogowego czas intensywnej pracy. Podczas trzech świątecznych dni, funkcjonariusze starali się zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym drogami naszego województwa. Na drogach regionu było więcej policyjnych patroli ruchu drogowego. Funkcjonariusze reagowali na łamanie prawa przez kierujących, zwłaszcza tych, którzy jeździli niebezpiecznie – zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzając, czy wymuszając pierwszeństwo. Dokładnej kontroli policjanci poddawali także stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość kierowców. Na podkarpackich drogach w czasie trwania policyjnej akcji „Boże Narodzenie” doszło do 12 wypadków. Rannych zostało 13 osób, nikt nie zginął – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Policjanci zatrzymali 25 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol.

Źródło: KWP w Rzeszowie.

31-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)