REKLAMA

Próbowali przekupić funkcjonariuszy Straży Granicznej

MEDYKA/PODKARPACIE. Tuż przed świętami na przejściu granicznym w Medyce zatrzymano obywateli Ukrainy, którzy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych próbowali wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową.

– 21 grudnia do kontroli na wjazd do Polski zgłosiła się 40-letnia obywatelka Ukrainy. Cudzoziemka nie spełniała warunków wjazdu w związku, z czym funkcjonariusze podjęli czynności związane z wydaniem jej decyzji o odmowie wjazdu. Na tę procedurę kobieta zareagowała próbą wręczenia łapówki w kwocie 100 zł – informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

zatrzymanie medyka1

Podobne zdarzenie miało miejsce 18 grudnia na tym samym przejściu. Wówczas mundurowi kontrolowali 64-letniego obywatela Ukrainy.

– Cudzoziemiec podróżował, jako pasażer samochodu osobowego. Funkcjonariusz kontrolujący auto miał wątpliwości, co do jego stanu technicznego. Za odstąpienie od czynności w tym zakresie mężczyzna zaoferował mundurowemu 200 zł – dodaje BiOSG.

Zatrzymani cudzoziemcy przyznali się do próby wręczenia korzyści majątkowej. Dobrowolnie poddali się karze, w pierwszym przypadku roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, a w drugim karze grzywny w kwocie 1500 zł oraz 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ostatecznie decyzję podejmie sąd.

Źródło: BiOSG

31-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)