REKLAMA

Mieszkaniec Przemyśla oszukany na „policjanta”. Policja publikuje wizerunek podejrzewanego

PRZEMYŚL/PODKARPACIE. Policja poszukuje mężczyzny, który brał udział w oszustwie metodą na „policjanta”. Pokrzywdzony, stracił blisko 60 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przemyskiej jednostki pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa metodą „na policjanta”. Do zdarzenia doszło 13 października 2023 roku w Przemyślu.

– Z pokrzywdzonym, skontaktował się mężczyzna podający się za policjanta. W rozmowie telefonicznej oszust poinformował, że pokrzywdzony padł ofiarą nieuczciwych pracowników banku. Stwierdził, że policja odnalazła podrobiony dokument tożsamości z jego danymi, a następnie polecił rozmówcy udać się do banku i wybrać oszczędności, które może utracić w wyniku działania pracownika banku. Pokrzywdzony wykonał polecenie i przekazał wskazanej osobie blisko 60 tysięcy złotych – informuje Komenda Miejska Policji w Przemyślu.

na policjanta_1

Mężczyzna, którego wizerunek publikujemy ma związek ze sprawą. Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informacje, które pozwolą na ustalenie jego tożsamości, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 47 823 34 22 lub 47 823 33 10, lub najbliższą jednostką Policji.

Źródło: KMP w Przemyślu

16-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)