REKLAMA

Okradł kościół. Złodzieja odszukał policyjny pies tropiący

PRZEWORSK/PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali 26-latka, który włamał się do kościoła w miejscowości Ujezna w powiecie przeworskim. Mężczyzna ukradł pieniądze, zniszczył figurki oraz obraz.

Do sprawcy doprowadził „Luks” – policyjny pies tropiący. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

– W środę po godz. 15, dyżurny przeworskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do kościoła w miejscowości Ujezna. Sprawca wybił szyby w oknie, wszedł do środka, ukradł 200 złotych oraz zniszczył dwie figurki i obraz – informuje Komenda Powiatowa Policji w Przeworsku.

p1_2

Na miejscu włamania policyjny technik zabezpieczył ślady. Wezwano także przewodnika z psem tropiącym. „Luks” podjął trop i doprowadził do domu, w którym mieszkał sprawca. Okazało się, że za włamaniem do kościoła i kradzieżą pieniędzy stoi 26-letni mieszkaniec gminy Przeworsk. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

– W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustali, że pod koniec grudnia 2023 roku, włamał się on do tego samego kościoła i ukradł 1000 zł – dodaje KPP w Przeworsku.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Przeworsk

08-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)