REKLAMA

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

OLKUSZ/MAŁOPOLSKA. 45-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymać nietrzeźwego kierowcę pomogli świadkowie.

20 stycznia br., po godzinie 21 dyżurny olkuskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujętym nietrzeźwym kierowcy Citroena, który doprowadził do kolizji i uciekł z miejsca zdarzenia. Jak wynikało z informacji przekazanej przez świadków, kierowca Citroena na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 791 z drogą krajową nr 94 w Olkuszu (kierunek m. Kraków) najechał na tył Seata, który z kolei uderzył w stojące przed nim Volvo.

– Po tym zdarzeniu kierowca Citroena zaczął uciekać drogą wojewódzką nr 773 przez miejscowość Kosmolów. Kierujący Seatem i Volvo ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie kierowca Citroena stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Świadkowie od razu pobiegli do tego kierowcy i uniemożliwili mu dalszą jazdę. O sytuacji natychmiast poinformowali policjantów. Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego przeprowadził badanie stanu trzeźwości kierowcy Citroena. Alkomat wskazał, że 45-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego ma ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Krakowie.

386-97135_m1

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. 45-latek, wkrótce odpowie przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 2 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Źródło: KPP w Krakowie

22-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)