REKLAMA

Trudne warunki na bieszczadzkich szlakach turystycznych

BIESZCZADY/PODKARPACIE. Dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego wydała komunikat o stanie szlaków turystycznych na najbliższe dni.

Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Część odcinków jest drożna, szlaki mniej uczęszczane są nieprzetarte. Na szlakach zalega mokry i ciężki śnieg, a grubość pokrywy wynosi od 20 do 130 cm w miejscach z nawianym śniegiem.

– W takich warunkach do wędrowania zalecane są raczki i kije trekkingowe, miejscami rakiety śnieżne. Ułatwi wam to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem. Parkingi BdPN, które są odśnieżane i dostępne do parkowania samochodów: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne, Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne. Przypominamy, że droga na odcinku Tarnawa Niżna – parking Bukowiec, z którego można się wybrać do Źródeł Sanu przejezdna jest tylko do skrzyżowania z tzw. drogą błękitną. Dalej zalecany jest przejazd samochodem z napędem 4×4 – informuje dyrekcja BPN.

Osoby wybierające się na ścieżkę przyrodniczo-historyczną „Tarnawa Niżna – Dźwiniacz Górny” w Tarnawie Niżnej proszone są o przechodzenie przez kładkę przy obiekcie – baza „Nad Roztokami”.

akt (9)_1

Zdjęcie ilustracyjne

– W najbliższych dniach przewidywany jest znaczący spadek temperatur, w górach to zjawisko przebiega szczególnie szybko, bądźcie przygotowani na taką okoliczność, dodatkowy polar i termos z gorącą herbatą mogą się bardzo przydać. Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu – dodaje dyrekcja BPN

Apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy
Fot. AZS/WZ

05-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)